Referencia: SFR14000
SFR14000 Etapa de potencia digital
Garantias
Política de entrega
Política de devolución
| SPECIFICATIONS | SFR-14000 |
|---|---|
| 8 Ohm, Stereo Output Power | 2 X 2000 W RMS |
| 4 Ohm, Stereo Output Power | 2 X 3000 W RMS |
| 8 Ohm, Bridge Output Power | 6000 W RMS |
| Frequency Response | 20Hz-20KHz ±0.5dB |
| THD+N (20Hz-20KHz) | <0.08% |
| Slew Rate | 40V/µs |
| Damping Factor (8Ω, 20Hz-1KHz) | 400 |
| Voltage Gain (rated power @8Ω) | 40.8dB |
| Signal to Noise Ratio | >95dB |
| CrossTalk (20-20KHz) | >70dB |
| Input Sensitivity (8Ω) | 0.775V/1.0V/1.4V |
| Input Impedance | 20KΩ balance/ 10KΩ unbalance |
| Cooling | Two variable speed fans, rear-to-front air flow |
| Connectors (each channel) | Input: XLR |
| Output: Speakon, connector | |
| Controls | Front: AC Switch, Ch1 and Ch2 gain knobs; |
| Rear:Sensitivity switch, GND switch, Stereo/Parallel/Bridge switch, | |
| 30Hz Low cut switch, :clip limiter switch, | |
| 150Hz Low passswitch | |